http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s10.jpg http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s10.jpg
http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s9.jpg http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s9.jpg
http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s8.jpg http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s8.jpg
http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s7.jpg http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s7.jpg
http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s6.jpg http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s6.jpg
http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s5.jpg http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s5.jpg
http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s4.jpg http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s4.jpg
http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s3.jpg http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s3.jpg
http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s2.jpg http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s2.jpg
http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s1.jpg http://goksmoldzino.pl/wp-content/uploads/2013/02/s1.jpg

Aktualności

Dyniowy zawrót głowy

Wczoraj odbyły się dyniowe warsztaty 🎃  To była wspaniała zabawa.  Inwencja młodych artystów była wielka☺️

Komunikat

Nowy sezon Smołdzińskiej Pracowni Malarstwa ruszył pełną parą. Na zajęciach oprócz stałych bywalców pojawiają się wciąż nowi uczestnicy, którzy – jak to bywa w pracowni plastycznej – stają wobec nowych artystycznych wyzwań, a porządku jak zawsze pilnuje niestrudzona P. Ela Bernacka Hanus (Galeria Kolorów Liz B.-H – U Bernackich).

Szanowni Czytelnicy!

Jeśli chcecie Państwo znaleźć informację o książkach dostępnych w smołdzińskiej bibliotece można skorzystać z Katalogu ONLINE. Katalog ten dostępny jest na stronie http://www.goksmoldzino.pl/. Wyszukujemy książki na dwa sposoby:
1. W menu górnym klikamy w zakładkę – nasze księgozbiory online – wpisujemy tytuł lub autora poszukiwanej książki,
2. zakładka Biblioteki – nasze księgozbiory online – w górnym lewym rogu klikamy na ikonkę SZUKAM KSIĄŻKI – w okienku biblioteki piszemy smoldzino.
Proces tworzenia katalogu komputerowego biblioteki jest czasochłonny, dlatego uzupełniany jest stopniowo i systematycznie. Realizacja takiego projektu odbywała się również etapowo. Kolejnym etapem będzie zamawianie i rezerwacja książek. Każdy czytelnik będzie miał możliwość zalogowania się do systemu (własnego konta), po podaniu numeru imiennej karty bibliotecznej, którą uzyska u bibliotekarza. Zalogowanie się umożliwi przeglądanie swoich danych osobowych, historii wypożyczeń, terminu zwrotu wypożyczonych książek.
Na obecnym etapie wdrażania katalogu w celu uzyskania informacji czy dana książka jest aktualnie dostępna do wypożyczenia, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 531 808 207.

UWAGA!!!

Aktualnie obowiązujące zasady w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Smołdzinie w związku z obowiązywaniem strefy żółtej w powiecie słupskim.  Zajęcia odbywają się – zapoznajcie się z zasadami i zapraszamy.

Zachęcamy mieszkańców powiatu po 60 roku życia ‍‍ do udziału w III edycji ➡️➡️ Pomorskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Pawła Adamowicza.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Więcej informacji
https://powiat.slupsk.pl/…/pomorska-olimpiada-wiedzy…

ZAKRĘCONA SOBOTA 🚴‍♂️🚵‍♀️😁

Uwaga, uwaga!

Rozszerzamy działalność muzyczno – instruktażową w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie. Do istniejącej już oferty, dorzucamy zajęcia wokalne w świetlicy w Gardnie Wielkiej. Zachęcamy do zapisów.

 

Zakończenie projektu „Plenerowe kino letnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie

W sali Gminnego Ośrodka Kultury 19 września 2020 r. odbyło się świętowanie zakończenia projektu „Plenerowe kino letnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Smołdzinie od lutego do 30 września 2020 r. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, związaną z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa, projekcje filmowe zostały przesunięte na lipiec – wrzesień. Dotację na realizację projektu w kwocie 10.000 tyś. otrzymaliśmy ze środków Fundacji Santander na zakup projektora oraz ekranu. Leżaki do wygodnego oglądania seansów zostały zakupione przez Urząd Gminy Smołdzino. Podczas uroczystości świętowania zakończenia projektu zaproszeni goście, a wśród nich Wójt Gminy Smołdzino Arkadiusz Walach, radni, mieszkańcy mogli obejrzeć prezentację multimedialną będącą skróconym zapisem działań projektowych, a także posilić się swojskimi ciastami, kawą i herbatą. Po części oficjalnej wspólnie obejrzeliśmy film „Dziewczyna we mgle”, który był zakończeniem naszego projektu.
Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji.

Zapraszamy na film

Dożynki Gminne 2020

Dożynki to staropolski zwyczaj podziękowania Bogu i naturze za obfitość plonów, zebranych w okresie żniw. To też czas spotkań i wspólnego świętowania wspólnoty rolniczej. Przypominamy, że rok 2020 jest wyjątkowy. Tradycyjne formuły i zwyczaje towarzyszące Dożynkom Gminnym ze względu na obowiązujący stan epidemiczny zostały odwołane.
06 września br. w niedzielę w kościele pw. Trójcy Świętej w Smołdzinie odbyła się dziękczynna msza dożynkowa za tegoroczne plony. Mszę poprowadził Proboszcz ks. Robert Jakubowski. Podczas mszy poświęcono wieńce, kosze i chleb dożynkowy.
Po mszy św. Wójt Gminy Smołdzino Arkadiusz Walach uroczyście powitał przybyłych gości kierując do wszystkich, a w szczególności do rolników, ciepłe słowa uznania i wyrazy wdzięczności za wykonywaną pracę. Również podziękował za współpracę z sołtysami Gminy Smołdzino. Dostojeństwa uroczystości dodawał poczet sztandarowy reprezentowany przez OSP Łokciowe oraz OSP Smołdzino, za który bardzo dziękujemy.
W konkursie wzięło udział Sołectwo Siecie, Sołectwo Smołdzino oraz Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Razem Zrobimy Wiele z Sołectwa Żelazo.
Komisja w składzie:
Wiesława Jasińska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Smołdzinie
Grażyna Olechnowicz
Alicja Balik
wyłoniła laureatów:
W kategorii Wieniec Klasyczny:
I miejsce zajęło Sołectwo Siecie – wieniec nr 2
II miejsce – Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Razem Zrobimy Wiele” – wieniec nr 1
W kategorii Kosz Dożynkowy:
I miejsce zajęło Sołectwo Siecie – kosz nr 3
Ex aeguo
II miejsce – Sołectwo Smołdzino – kosz nr 1
II miejsce – Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Razem Zrobimy Wiele z sołectwa Żelazo – kosz nr 2
Gratulujemy wszystkim zwycięstwa, dziękujemy reprezentantom za zaangażowanie oraz podtrzymywanie pięknej tradycji tworzenia wieńców oraz koszy dożynkowych.

W miniony piątek zorganizowano seans filmowy dla dzieci. Emisja filmu „Kapitan Morten i Królowa Pająków” odbyła się w ramach Plenerowego Kina Letniego w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie w ramach konkursu „Tu mieszkam, Tu zmieniam” dofinansowanego ze środków Fundacji Santander. Film bardzo się podobał… był zabawny i mądry zarazem.

Rajd rowerowy z GOK-iem

W minioną sobotę odbył się rajd rowerowy z GOKiem do ukrytego w lesie jeziorka, niedaleko rezerwatu Wierzchocińskie Jałowce. Malownicza trasa, ciekawe miejsca mijane po drodze sprawiły, że rajd był bardzo udany, a uczestnicy zadowoleni i uśmiechnięci pomimo przejechania ok 20 km, a niektórzy nawet 30 km. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za udział i zaangażowanie!

Gorąco zachęcamy turystów oraz mieszkańców naszej Gminy do udziału w bezpłatnych spacerach po Gminie Smołdzinie.
W sobotę 1 sierpnia o godz. 15.00 spotykamy się przed Kościołem Parafialnym w Smołdzinie 🚶‍♂️🚶‍♀️.
Oprowadzającym po kościele będzie ks. proboszcz Robert Jakubowski.

Piątkowe popołudnie w Sieciach

Deszczowa pogoda sprawiła, że zaplanowane zajęcia sportowe nie odbyły się, ale miałyśmy przygotowane zabawy również na taką sytuację. Pierwszą z nich było malowanie kamieni, które pobudzają kreatywność, a także świetnie relaksują. Malowanie na kamieniach jest zajęciem prostym, a przy tym zabawnym, niedrogim i rozwijającym wyobraźnię dzieci. Trochę pomysłowości i chwila pracy wystarczą, aby zwykły, szary kamień znaleziony na plaży zamienić w ozdobny przycisk do papieru lub po prostu ozdobę półki albo parapetu. Jeśli malunek zostanie odpowiednio zabezpieczony, to może również zdobić ogródek. Drugą zaproponowaną zabawą, która pochłonęła sporo czasu były słomki konstrukcyjne. To nic innego jak elastyczne kolorowe słomki, które łączymy ze sobą za pomocą plastikowych łączników. W ten sposób mamy nieograniczone możliwości tworzenia wielkich budowli, domków, łuków triumfalnych, rakiet i pojazdów. Budować możemy w domu, w ogrodzie i na plaży. Możemy tworzyć pojazdy, budowle i bryły geometryczne. Wszystkie dzieci (i nie tylko dzieci) chętnie włączały się do zabawy. Dziękujemy za frekwencję. Cieszymy się ogromnie ze spotkania.

Wakacyjna przygoda z farbami i pędzlem

Dzisiejsze warsztaty malowania sztalugowego zaplanowane w malowniczo położonym Parku Wiejskim w Smołdzinie, ze względu na zmienność pogody, przeniosłyśmy do sali Gminnego Ośrodka Kultury. Zmienił się też temat wykonywanych prac. Dzieci malowały swój dzień z wakacji, który spędziły nad morzem, czy w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

 

 

 

„Cały świat Romy”

Serdecznie zapraszamy na poruszający bezpłatyny film familijny dla młodszych i starszych pt.„Cały świat Romy” w ramach realizacji projektu „Plenerowe kino letnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie” dofinansowanego w ramach konkursu „TU MIESZKAM TU ZMIENIAM” ze środków Fundacji Santander.
Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi MKiDN. Miejsca siedzące będą wyznaczone z zachowaniem minimum 1,5 m odstępów. Młodych widzów obowiązują maseczki. Ilość miejsc ograniczona jest do 12 osób.
Rodzice dzieci zobowiązani są do wypełnienia poniższego oświadczenia:

OŚWIADCZENIE

Ja niżej podpisany/na,

……………………………………………………………………
(imię i nazwisko)

……………………………………………………………………
( adres zamieszkania)

……………………………………………………………………
tel.

niniejszym oświadczam, co następuje:

1. U mojego dziecka ……………………………………………………………………… nie występują objawy chorobowe sugerujące występowanie choroby zakaźnej, w tym w szczególności choroby COVID-19, wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2;

2. W ostatnich 14 dniach przed dniem sporządzenia niniejszego oświadczenia nie przebywało na kwarantannie, a także nie miało kontaktu i nie zamieszkiwało z osobą przebywającą na kwarantannie, niezależnie od formy tej kwarantanny;

3. Nie miało kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 oraz chorującą na COVID-19;

Miejscowość:……………………………………………………………………….

Data:……………………………………………………………………..

Czytelne podpisy:………………………………………………………………………

Ze względu na ograniczoną liczbę widzów decyduje kolejność zgłoszeń.
Zachęcamy do zapisów w GOK w Smołdzinie od wtorku do piątku w godz. 10.00 -18.00 lub pod nr tel. 531 808 206

Gmina Smołdzino Przyjazna Pszczołom

Pszczoły to jedne z najbardziej pożytecznych i pracowitych owadów. Dzięki nim możemy cieszyć się ze zbiorów jabłek, śliwek i gruszek  – które zbierając wiosną nektar z kwiatów zapylają poszczególne kwiatostany, aby te mogły zamienić się w smaczne i zdrowe owoce. Dzięki pszczołom też, możemy rozkoszować się smakiem zdrowego i pysznego miodu. Aby poznać bliżej zwyczaje pszczół i funkcję jaką pełnią w całym ekosystemie zaprosiłyśmy do nas pszczelarza z Reblina Pana Krzysztofa Startek, właściciela pasieki Królowa Marysieńka. Odwiedził nas także Pan Zbigniew Gajda ze Słupska. Panowie należą do Rejonowego Koła Pszczelarzy Słupsk. Są pasjonatami pszczelarstwa i jak się okazało o pszczołach wiedzą wszystko. Panowie opowiedzieli nam jak wygląda życie w ulu, jakimi zasadami kierują się pszczoły, które i za co są odpowiedzialne. Dowiedzieliśmy się, że tak jak w każdym państwie na czele stoi przywódca, w ulu jest nią królowa – matka, która jest najważniejsza w całej „pszczelej rodzinie” – to ona znosi jaja z których wylęgają się młode. Są też pszczoły robotnice: zbieraczki miodowe i pyłkowe, magazynierki i trutnie.  Każdy ma określoną funkcję jaką pełni w ulu,  każdy ciężko pracuje dla dobra całej społeczności. Oprócz wiedzy jaką zdobyliśmy, mogliśmy obejrzeć z bliska plaster miodu, zobaczyć dymkę i ubranie pszczelarza.    Pan Krzysztof przyjechał do nas w towarzystwie swoich pszczół, które można było obserwować w specjalnym ulu. Spotkanie zakończyło się prezentacją miodów, poznaliśmy jego rodzaje i odżywcze właściwości

Bardzo Panom dziękujemy za pouczające spotkanie wprowadzające w tajniki zawodu pszczelarza.
Życzymy satysfakcji z pracy w pasiece, beczek pełnych miodu oraz zdrowych pszczół.

Plenerowe kino letnie w GOK w Smołdzinie

Już 18 lipca o 22.00 zapraszamy na projekcję filmu pt. „Daddy Cool” w ramach Plenerowego kina letniego. Obejrzymy komedię o czterdziestoletnim, kompletnie niedojrzały Adrien, który zostaje porzucony przez marzącą o założeniu rodziny Maude. Wizja końca wielkiej miłości jest dla niego nie do zniesienia. Dzięki sprzyjającemu zbiegowi okoliczności postanawia zostać w ich wspólnym mieszkaniu i założyć w nim… domowe przedszkole. Maluchy przewracają jego beztroskie dotąd życie do góry nogami, same przy tym ucząc się w jego towarzystwie prawdziwej sztuki survivalu. …
Pokaz z zachowanym dystansem społecznym, z nowymi wytycznymi i obostrzeniami odbędzie się na placu za GOK w Smołdzinie.
Serdecznie zapraszamy!

Plenerowe kino letnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie

Plenerowe kino letnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie
w ramach konkursu „Tu mieszkam, Tu zmieniam”
dofinansowanego ze środków Fundacji Santander.

Wspólnie wybierzmy filmy, które chcemy obejrzeć bezpłatnie w wakacyjne soboty (lipiec – wrzesień 2020) na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Smołdzinie. Zachęcamy do wyboru filmów pod podanym niżej linkiem. Prosimy o pozostawienie w komentarzach na FB, w wiadomościach pod adresem e- mail: gok.smoldzino@gmail.com propozycji wybranych tytułów filmów.

 

> Zobacz listę filmów <<
> Zobacz listę filmów dla dzieci <<

Spacery po Gminie Smołdzino

Propozycja nr 1️⃣
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców oraz turystów na cykl wakacyjnych spacerów z przewodnikiem PTTK po najciekawszych Zakątkach Gminy Smołdzino😎🚴‍♂️🚶‍♀️. W każdą sobotę wakacji, zbiórka godz. 10.00 przed siedzibą GOK w Smołdzinie, ul. Boh. Warszawy 30😊

Plenerowe kino letnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie

W sobotę tj. 4 lipca w ramach realizacji projektu „Plenerowe kino letnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie” dofinansowanego w ramach konkursu „TU MIESZKAM TU ZMIENIAM” ze środków Fundacji Santander odbyła się pierwsza projekcja filmowa. Podczas projekcji zaprezentowaliśmy norweską animację dla dzieci „Klara Muu! – pogodną opowieść o krówce Klarze, której największym marzeniem jest kariera piosenkarki.
Dziękujemy wszystkim przybyłym, a na kolejne seanse zapraszamy już niebawem.

Serdecznie zapraszamy dzieci na darmowy seans filmowy pt.„Klara Muu!” w ramach realizacji projektu „Plenerowe kino letnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie” dofinansowanego w ramach konkursu „TU MIESZKAM TU ZMIENIAM” ze środków Fundacji Santander.
Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi MKiDN. Miejsca siedzące będą wyznaczone z zachowaniem minimum 1,5 m odstępów. Młodych widzów obowiązują maseczki, a ilość miejsc ograniczona jest do 12.
Rodzice dzieci zobowiązani są do wypełnienia poniższego oświadczenia:
OŚWIADCZENIE

Ja niżej podpisany/na,

……………………………………………………………………………………………….
(imię i nazwisko)
……………………………………………………………………………………………….
adres zamieszkania

……………………………………………………………………………………………….
tel.

niniejszym oświadczam, co następuje:
1. U mojego dziecka ……………………………………………………………………… nie występują objawy chorobowe sugerujące występowanie choroby zakaźnej, w tym w szczególności choroby COVID-19, wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2;

2. W ostatnich 14 dniach przed dniem sporządzenia niniejszego oświadczenia nie przebywało na kwarantannie, a także nie miało kontaktu i nie zamieszkiwało z osobą przebywającą na kwarantannie, niezależnie od formy tej kwarantanny;

3. Nie miało kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 oraz chorującą na COVID-19;
Miejscowość:………………………………………………………………………………………………………………………..

Data:……………………………………………………………………..

Czytelne podpisy:……………………………………………………………………………………………………………………

Ze względu na ograniczoną liczbę widzów decyduje kolejność zgłoszeń.
Zachęcamy do zapisów w GOK w Smołdzinie w godz. 10.00 -18.00 lub pod nr tel. 531 808 206

Zapraszamy do biblioteki …. Nowości… nowości… nowości

Wszystko co było Waszym marzeniem….
co jest i będzie w przyszłości,
Niech nie uleci z cichym westchnieniem
lecz niech się spełni w całości.

Wizyta Wójta Gminy Smołdzino

Wirtualna wystaw prac uczestników warsztatów malarskich.

Kochani! Wystawa prac uczestników warsztatów malarskich działających przy Gminnym Ośrodkiem Kultury w Smołdzinie na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Trzeci wernisaż prac odbył się w ubiegłym roku. Na dziś zaplanowany był kolejny. Niestety wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji niepewności i konieczności zmiany swoich planów. Jako Ośrodek Kultury niecierpliwie czekamy, aż będziemy mogli się z Wami spotkać na żywo. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy prac.

Najlepsi Czytelnicy 2019

 

W ostatnim czasie zmieniło się wiele. Imprezy kulturalne i czytelnicze zostały odwołane. Tak też stało się z uroczystością zaplanowaną z okazji święta Tygodnia Bibliotek.
Jednak chcąc docenić pasję czytania i miłość do książek czytelników Gminy Smołdzino odbyły się dzisiaj indywidualne, umówione godzinowo spotkania z nagrodzonymi Czytelnikami. Wręczono przyznane dyplomy i nagrody, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i wytycznych GIS dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii. Podstawowym kryterium oceny i przyznania tytułu Najlepszego i Najaktywniejszego Czytelnika Roku 2019 były: ilość wypożyczonych i przeczytanych książek, przestrzeganie regulaminu biblioteki, dbałość o wypożyczone książki i terminowy ich zwrot.
Po weryfikacji ww. kryteriów tytuł Najlepszego Czytelnika Roku 2019 został przyznany
Pani Barbarze Schmidt
Najaktywniejsi Czytelnicy w kategorii dorośli:
Maria Zbytniewska
Izabela Stawicka
Henryka Deszcz
Najaktywniejszy Czytelnik w kategorii młodzież :
Patrycja Klimek
Za udział w projekcie „Z książka na start” dyplomy i nagrody otrzymali:
Oliwia Wojtczyk
Tymon Wojtczyk
Amelia Ratajczyk
Ogromne podziękowania dla mam: Pani Elizy Piotrowskiej oraz Pani Joanny Wojtczyk za kształtowanie w maluchach nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat.
Nagrodzonym gratulujemy. Wszystkim Czytelnikom dziękujemy za to, że książki są częścią ich dnia codziennego.
Zapraszamy do Biblioteki – po lekturę, na pogaduchy, w odwiedziny – zawsze miło nam będzie Was gościć.

A co u nas ? Praca wre!!!
Wciąż upiększamy!
Kolejne pomieszczenia nabierają kolorów!

Szanowni Czytelnicy!

Od 6 maja otwarta będzie biblioteka w Smołdzinie, filia w Gardnie Wielkiej wznowi działalność po przeprowadzonym remoncie, który rozpocznie się w maju.
Ze względu na wytyczne Biblioteki Narodowej, które ograniczają normalne funkcjonowanie bibliotek, uruchamiamy tylko wypożyczalnię, bez możliwości dostępu czytelników do księgozbioru na półkach.
Książki oddane przez Państwa będą musiały przejść dziesięciodniową kwarantannę.
Jednocześnie informujemy, że wypożyczenie i zwrot książek możliwy będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00. Zachęcamy również do telefonicznego zamawiania książek, które będą do odbioru w bibliotece w umówionym dniu i czekać na Czytelnika 2 dni.

Uwaga! Uwaga! Ogłaszamy wyniki konkursu „Rodzinna Palma Wielkanocna”.

Na konkurs wpłynęło 6 prac.
I miejsce – zdobywa Katarzyna Nowak z rodziną uzyskując 198 polubień i otrzymuje nagrodę w kwocie 200 zł.
II miejsce – z ilością 127 polubień otrzymuje Ewa Lasota z rodziną i nagrodę w kwocie 150 zł.
III miejsce – Ewa Schabowska z rodziną (88 polubień) – nagrodę w kwocie 100 zł.
Za udział w konkursie otrzymują:
– rodzina Krystyny Kowalskiej – 50 zł
– Natalia Słowik z rodziną – 50 zł
– rodzina Wódz – 50 zł
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a internautom za głosowanie.

Muzeum Narodowe w Warszawie proponuje mnóstwo ciekawych aktywności on line. Warto skorzystać.
http://www.mnw.art.pl/

Od dziś tj. 1 kwietnia wchodzą w życie nowe ograniczenia. Stosujmy się do zaleceń

Uwaga! Ważna informacja!

Drodzy Państwo,
Drodzy uczestnicy zajęć!
W związku z zaleceniem władz informujemy, że odwołujemy wszystkie wydarzenia i zajęcia stałe.
Gminny Ośrodek Kultury w Smołdzinie i Biblioteka pozostają nieczynne do odwołania.
Dalsze informacje będą podawane na bieżąco.

KONKURS INTERNETOWY

W wyniku zaistniałej sytuacji zapraszamy Państwa do udziału w internetowym konkursie „Rodzinna Palma Wielkanocna”.
Naszą ideą jest wykonanie palmy przez całą rodzinę. Twórzcie, bądźcie kreatywni opierając się na tym co macie w zasięgu ręki.
Swoje prace w formie zdjęcia prześlijcie e- mailem na adres gok.smoldzino@gmail.com lub poprzez aplikację Messenger do 3 kwietnia br. do godz. 12.00. Przesłane zdjęcia prac zostaną zaprezentowane na naszym profilu.
Autor zdjęcia, które otrzyma najwięcej polubień otrzyma nagrodę pieniężną.
Życzymy owocnej pracy.

Informacja

Drodzy Państwo,
Drodzy uczestnicy zajęć!
W związku z zaleceniem władz informujemy, że odwołujemy wszystkie wydarzenia i zajęcia stałe.
Gminny Ośrodek Kultury w Smołdzinie i Biblioteka pozostają nieczynne do odwołania.
Dalsze informacje będą podawane na bieżąco.

TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM

 

Informacja

Informacja

 

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z potencjalnym niebezpieczeństwem zakażenia koronawirusem informujemy, iż od dziś tj. 12. marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. Gminny Ośrodek Kultury w Smołdzinie i Biblioteka będą nieczynne, a zajęcia, spotkania i imprezy odwołane.

Informacja

Z przykrością informujemy, że zgodnie z komunikatem Wojewody Pomorskiego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników zajęć organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Smołdzinie odwołuje się na czas od 12 – 25 marca br. wszystkie prowadzone zajęcia i zaplanowane imprezy. Mamy nadzieję, że odbędą się w późniejszym terminie.

.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Spacer z kijkami

Nordic Walking to najprościej mówiąc spacer z kijkami. W sobotę 29 lutego grupa chętnych osób udała się z Gminnym Ośrodkiem Kultury właśnie na taki spacer.
Zapewne zmienna i niepewna pogoda sprawiła, że tylko najwytrwalsi zjawili się w umówionym miejscu. Docierając do urokliwego miejsca szlaku „Zwiniętych torów” prowadzącego po starych nasypach kolejowych , wprowadził nas już w wiosenny nastrój. W dali wśród terenów podmokłych można było usłyszeć donośny klangor żurawi. Na pewnym odcinku szlaku były problemy z przejściem, dziury, błoto – nie sprawiły nam żadnego problemu – byliśmy gotowi do dalszej drogi. Po dotarciu do Bazy pod Lasem w Żelazie była tradycyjnie pieczona kiełbaska ciepła herbatka, kawka i słodkości. Przeszliśmy ok.7 km, które jak mówili uczestnicy nie były odczuwalne. Bardzo dziękujemy Izie z Bazy pod Lasem za gościnność i pomoc w organizacji naszego spaceru.
Na kolejny spacer zapraszamy 28 marca , tym razem udamy się do Stojcina. Zapraszamy tych, którzy już maszerowali i tych, którzy chcą zacząć przygodę z Nordic Walkingiem.
Dziękujemy obecnym za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na dalsze wędrówki !
Kadr ze spaceru!

Spotkanie autorskie z dr. Małgorzatą Mastalerz – Krystjańczuk

W miniony piątek gościliśmy Doktor Małgorzatę Mastalerz-Krystjańczuk – autorkę najnowszej publikacji „Ostatni Mohikanie Pomorza. Ludność rodzima znad jezior Łebsko i Gardno w publicystyce polskiej lat 1945-1989”. Książka jest zbiorem tekstów publicystycznych na temat Słowińców. Słowińce to potomkowie Kaszubów wyznania ewangelickiego. W samych Klukach w 1946 roku było ich około 600. W latach PRL-u władze komunistyczne, na skutek wielu szykan, doprowadziły do emigracji tej społeczności. Dziś, o historii i kulturze Słowińców przypomina Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach – powiedziała autorka.
Skąd wzięła się nazwa „Słowińcy” i dlaczego mieszkańcy okolic Kluk nigdy się tak nie nazywali?
– „Mieszkańcy okolic Kluk nigdy nie nazywali siebie Słowińcami. To byli po prostu zgermanizowani północni Kaszubi. Nazwa Słowińcy powstała prawdopodobnie w wyniku pomyłki lingwistycznej, bo chodziło raczej o Słowian. Zainteresowani, czyli ludność nazywana dziś przez nas Słowińcami, nigdy tak o sobie nie mówiła. Po wojnie mówili, że są ludnością niemiecką, choć też słyszałam od jednej z osób, która po 1945 roku rozmawiała z mieszkańcem tych okolic, że zawsze czuła się Kaszubem. Ta nazwa Słowińcy wpłynęła bardzo na losy tych ludzi i różnego rodzaju reperkusje, które ich spotkały. Nazwa chyba nam już pozostanie, bo „wryła” się zarówno w świadomość ludzi, jak i nazwy geograficzne nawiązujące do tego określenia. Słowiński Park Narodowy, czy Wybrzeże Słowińskie, tego nie zmienimy – mówiła doktor Małgorzata Mastalerz-Krystjańczuk.”
Na spotkaniu nie zabrakło mieszkańców gminy Smołdzino oraz przybyłych gości, którzy mogli zakupić książkę i otrzymać autograf autorki.
Dziękujemy za miłe spotkanie.
Pani Małgosi życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że piątkowe spotkanie nie było ostatnim.

Zapraszamy

Logo Smołdzińskiej Pracowni Malarstwa

Wybieramy logo Smołdzińskiej Pracowni Malarstwa.
Prosimy o Wasze opinie.

Nr 1

Nr 2

Nr 3

Warsztaty szydełkowania.

Wczorajsze warsztaty szydełkowania – wielkanocne szydełkowe jaka na bazie plastiku i nie tylko.
Zapraszamy chętnych na kolejne zajęcia 2 marca br. na godz.16.00

Zajęcia w Smołdzińskiej Pracowni Malarstwa

Smołdzińska Pracownia Malarstwa działająca w GOK-u ma nie tylko nowe logo, ale także przepiękne lazurowe fartuchy malborskie. Fartuchy zostały zakupione dzięki dofinansowaniu sponsorów i Pani Dyrektor GOK – Wiesłąwy Jasińskiej.
W pracowni czuć już wiosnę, nie tylko w sercach czy duszy, lecz także na obrazach. Przygotowujemy wiele ciekawych prezentacji Naszych prac. Szczegóły wkrótce.
Elżbieta Bernacka -Hanus

 

Dar Serca

Zapraszamy do udziału w Koncercie Charytatywnym „Dar Serca” na rzecz polskich sierot z Domu Dziecka w Wilnie.
Impreza odbędzie się 7 marca br. w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica przy ul. Jana Pawła II 3 w Słupsku.Początek o godz. 17.00. Podczas koncertu wystąpią: Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy”; Zespół Taneczny „Pląs” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku; Zespół Taneczny „Kick” z Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy; Alina Poźlewicz z Wilna, która …

Dar Serca

Zapraszamy do udziału w Koncercie Charytatywnym „Dar Serca” na rzecz polskich sierot z Domu Dziecka w Wilie. Impreza odbędzie się 7 marca br. w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica przy ul. Jana Pawła II 3 w Słupsku. Początek o godz. 17.00. Podczas koncertu wystąpią: Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy”; Zespół Taneczny „Pląs” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku; Zespół Taneczny „Kick” z Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy; Alina Poźlewicz z Wilna, która zaśpiewa romanse rosyjskie i polskie przeboje; Zespół „AleBabki” z Kobylnicy; Zespół Pieśni i Tańca „Pomorzacy” z Centrum Kultury Gminy Ustka oraz Kapela z Gminy Damnica. Bilety na koncert do nabycia w kasach filharmonii oraz sekretariacie Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna w Słupsku, al. Sienkiewicza 19. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.

Więcej informacji pod linkiem https://www.facebook.com/events/2615941392026283/

Zapraszamy do Multikina w Słupsku

Łapacze snów i inne cudeńka.

Wybuchowe eksperymenty – zajęcia kreatywne

Czasem warto zrobić coś zupełnie innego niż zwykle – na przykład zamienić GOK w prawdziwe labolatorium. Eksperymenty to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę. Dzieci z łatwością przeprowadziły samodzielnie eksperymenty, przy okazji poznając proste zjawiska z zakresu chemii i fizyki.

Potworzaki – Skarpeciaki

„Tańcowała igła z nitką”
Na dzisiejszych zajęciach dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do szycia uroczych „skarpeciaków. Niektórzy po raz pierwszy mieli igłę w rękach – a do łatwych zajęć to nie należy.Powstałe „Skarpeciaki” wyglądały fantastycznie.

Aktywny wypoczynek na lodowisku w Redzikowie.

Początkujący mogli skorzystać z „chodzików” – pingwinków, natomiast wszyscy, którzy opanowali już jazdę na łyżwach pokazali cały przekrój swoich umiejętności od chodzenia po finezyjne piruety. Zmęczeni, ale szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.

Słodkości dla Babci i Dziadka

Czy istnieje lepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka niż ten wykonany samodzielnie? W to szczególne święto rozwinęliśmy swoje kulinarne zdolności, żeby przygotować babeczki od serca! Pieczenie nie tylko przyniosło mnóstwo radości, ale i satysfakcję z samodzielnie wykonanych wypieków i dedykacji. Uśmiech babci i dziadka z poczęstunku na pewno będzie bezcenny.

Warsztaty twórcze.

Podczas spotkań pasjonaci szydełkowania, haftowania i wszelkich robótek ręcznych miło spędzają czas i dzielą się swoimi doświadczeniami wykonując kolejne prace. Tym razem będą łapacze snów. Pierwszą czynnością na drodze do samodzielnego wykonania własnego łapacza snów, jest zrobienie na szydełku własnej serwetki, która stanie się bazą pod dekorację z użyciem wstążek, koralików, piór.. Tajniki tworzenia tej niezwykłej dekoracji zapraszamy na dalszy ciąg 27.01.2020 godz 16.00

Wizyta w Multikinie

Drugi tydzień ferii zimowych rozpoczęliśmy od wyjazdu do Multikina w Słupsku . Obejrzeliśmy film pt. „Doktor Dollitle”, czyli przygody ekscentrycznego Anglika i jego zwierzęcych przyjaciół.
Tradycyjne po seansie mieliśmy czas wolny na małe zakupy oraz na posiłek w ulubionych przez dzieci restauracjach typu fast food.

Bal Karnawałowy

Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. To właśnie podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i każdy na krótką chwilę może wcielić się w ulubioną postać z bajki. Tematem przewodnim tegorocznego balu była podróż dookoła świata. W trakcie podróży odwiedziliśmy różne kraje, poznaliśmy ich kulturę, zwyczaje i tańce. Każdy uczestnik zabawy został nagrodzony słodkimi upominkami.

Z wizytą w Państwowym Teatrze Lalki Tęcza na wspaniałym spektaklu „Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?”:)

Trzeci dzień ferii zimowych w GOK-u.

Nie od dziś wiadomo, że najlepszy wypoczynek to aktywny wypoczynek i tak w kolejnym dniu ferii bawiliśmy się w PODCHODY. Dla tych co zapomnieli co to za zabawa przypominamy , że w zasadzie wymagane są tylko kreda, kamienie, patyki lub cokolwiek innego, z czego da się zrobić strzałki na ziemi. Jedna drużyna się przemieszcza i zostawia za sobą ślady w postaci strzałek, a druga drużyna cierpliwie czeka ustalony czas i po tym czasie, stara się odnaleźć pierwszą drużynę wykorzystując pozostawione wskazówki i rozwiązując trudne zadania. Im bardziej kreatywna była drużyna pierwsza, tym trudniejsze zadanie stało przed drugą.
Pogoda wyjątkowo dopisała, doskonałe humory także. Druga drużyna znakomicie poradziła sobie z zadaniami i bez trudu odnalazła pierwszą. A po tak aktywnej zabawie, nic tak bardziej nie smakuje jak świeżo upieczona na ognisku kiełbasa.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

„Magiczny wtorek” w GOK-u

Daniel Gawlica – iluzjonista – rozbawił i oczarował zarówno tę młodszą, jak i dorosłą część widzów pokazem iluzji i magicznymi sztuczkami. To była duża dawka humoru, śmiechu i świetnej zabawy. Sztuka ta od zawsze budzi wielkie emocje. Iluzjoniści, którzy fantastycznie panują nad emocjami widza potrafią przenieść nas w niezwykły świat fantazji.

Tak było też i wczoraj!

Ferie zimowe w GOK-u wystartowały

Pierwszy dzień ferii spędziliśmy z grami planszowymi.